SIUVIMO KURSAI
UAB SĖKMĖS MAGIJA
Kursuose naudojamos mašinos
Viskas apie siuvimo mašinas
Overlokas - kas tai per žvėris...
Plokščiasiūlė siuvimo mašina
Šaudyklinio mechnizmo tipas
Viršutinio siūlo įvėrimas
Kilpos apsiuvimo tipas
Dvigubos adatos naudojimas
Skiautiniai ir siuvimo mašinos
Kaip perkelti iškarpos linijas ant audinio?
Iškarpa
Dydžių lentelės
Kaip tiksliai nuimti matus?
Nuo ko pradėti siuvimo procesą?
Naudingi patarimai, kaip prižiūrėti drabužius
Kokį pamušalinį audinį geriausia rinktis?
Apie audinių sudėtį
Audinių rūšys
Viskas apie audinius
Kiek medžiagos reikia?
Siuvimo reikmenys
Darbo vietos įrengimas
Siuvimo kursai
BURDA iškarpos
Rankdarbių kursai
Apie mus
Dovanų kuponai
Naudingi patarimai
Siūlome darbą
DUK
Kontaktai
Iškarpa        Iškarpa – tai gaminio detalė, kuri yra iškerpama iš pagalbinių medžiagų, tokių kaip, pavyzdžiui, klijuotės ar popieriaus. Iškarpos daromos remiantis nuimtų matų pagrindu. Norėdami sukurti iškarpą turite pasidaryti pagrindinių detalių brėžinius, kurie bus iškarpos konstravimo pagrindu (nugara, drabužio priekis, rankovės). Drabužio priekio ir nugaros pagrindus sudaro įsiuvas, kaklas, pečių ir šoninės dalys, pažastis. Rankovės pagrindas – rankovinė, jos aukštis, priekinė ir alkūnės dalys. Braižant iškarpą pagrindinės horizontalios linijos yra juosmens, krūtinės, klubų, apačios, o vertikalios – vidurio, priekio, šoninės siūlės ir nugaros vidurio linijos. Iškarpos konstrukcija gali būti įlemenuota (įsiuvai per nugaros vidurio siūles, per liemenį, per šoninę siūlę), tiesi (nėra įsiuvų ties juosmeniu) ir trapecinė (praplatėjimas per vidurio ir šonines nugaros siūles).
       Norėdami padaryti drabužio iškarpą, Jūs turite žinoti, visų pirma, žmogaus išmatavimus, kuriam bus siuvami drabužiai. Plačiau apie matų nuėmimą skaitykite skyriuje „Kaip tiksliai nuimti matus?“

 

 

Po iškarpos pereinama prie audinio sukirpimo. Audinys sulenkiamas per pusę, geroji pusė turi būti viduje, sugaigstoma smeigtukais palei kraštus. Užbrūkšniuotos detalių sritys nurodo tas vietas, kurias reikia sustiprinti stabilizatoriumi. Sukerpant asimetrines detales audinys yra dedamas gerąja puse vienu sluoksniu į viršų, o iškarpą ir jos detalės – į viršų užrašytąja puse. Iškarpa padėta ant audinio yra sudaigstoma smeigtukais. Punktyrinės linijos ant išdėstymo schemas nurodo iškarpos detales, kurios turi būti padėtos ant audinio žemyn užrašytąja puse. Ant audinio, aplink iškarpos detales, reikia kreida apibrėžti užlaidas palenkimams ir siūlėms. Po iškarpos linijų perkėlimo ant audinio – audinys sukerpamas.

 

Standartinę iškarpą iš žurnalo, jeigu ji neatitinka norimo dydžio, galite padidinti arba sumažinti. Šis pokytis neturi būti pernelyg didelis, ir viršyti vieną dydį. Jūs negalite keisti atskirų detalių tik padidinant ar sumažinant iš kraštų. Būtina nubrėžti išilginias ir skersinias linijas, iškirpti pagal jas iškarpą ir pridėti ant popieriaus lapo, išskleidžiant detales (jei norite padidinti) per atstumą, kuris atitinka skirtumą tarp standartinės iškarpos ir nuimtų matų, arba, atvirkščiai, pridedant vieną detalę ant kitos (jei reikia sumažinti), tada priklijuoti prie popieriaus ir iškirpti. Tokiu atveju, jei iškarpa yra su apykakle, nerekomenduojama sukirpinėti iki pirmojo prisimatavimo, nes galimi apykaklės pokyčiai.
Tik tada, kai iškarpa yra patikrinta ir, prireikus, pakeista, galite pradėti sukirpinėti audinį.


Siuvimo kursaiBURDA iškarposRankdarbių kursaiApie musDovanų kuponaiNaudingi patarimaiSiūlome darbąDUKKontaktai